Lyžování

Nástup:
calendar
Odjezd:
calendar
Počet osob:
minus plus
Cena za osobu / noc:

Stát / Oblast: 
plus
Středisko: 
plus
Typ ubytování: 
plus
Požaduji: 
plus Zrušit vše
Vyhledej

Kontaktujte nás

+420 775 999 955 » více

Kontaktujte nás:

Pro zobrazení všech kontaktů prosím klikněte

Důležité informace

Proč s námi

 • Zázemí stabilní společnosti
 • Rozsáhlá databáze ubytovacích kapacit všech typů
 • On-line rezervace a platba z domova
 • Více než 20 kriterií pro vyhledávání
 • Detailně zpracovaná nabídka s informacemi o okolí
 • Jedinečné vyhledávání přes mapu Google
 • Rozsáhlé fotogalerie ubytovacích jednotek
 • Široká nabídka slev (First minute, Last minute, Speciální nabídky)
 • Garance nejnižších cen
 • Pro rezervaci většinou stačí zaplatit zálohu
 • Dovolená na splátky
 • Slevy pro stálé zákazníky
 • Destinační stránky
 • Užitečné informace na cestu
 • Kromě předností nabízených objektů uvádíme i případné nedostatky
 • Důvěra klientů z 35 zemí
 • Jsme členem národních centrál cestovního ruchu ACČKA (CZ), SACKA ( SR), DRV (DE), PIT (PL).
 • Panoramatické záběry okolí

Bonus pro klienty:

Itálie

Základní Informace

Itálie je významný stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově.

Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán a San Marino. Itálii navíc patří příhraniční území obklopené Švýcarskem nazvané Campione d'Italia.

Břehy Itálie omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie.

Itálie je členem OSN a NATO (zakládající člen), Rady Evropy, EU, Schengenského prostoru a Eurozóny.

Hlavním městem je od roku 1870 Řím.

Bohatá historie

Již ve starověku na poloostrově existovalo mnoho městských států, částečně v rámci řecké kolonizace a v severní části pak města Etrusků. V 8. století př. n. l. bylo založeno město Řím, které díky neustálému růstu získalo dominantní postavení v Evropě na více než tisíc let. Římská říše definitivně zanikla roku 476 n. l.

Samotná Itálie vznikla roku 1861 spojením států na poloostrově králem Viktorem Emanuelem II. do Italského království.

Po první světové válce se v Itálii chopili moci fašisté v čele s Benitem Mussolinim. Během druhé světové války se Itálie přidala na stranu hitlerovského Německa, což nakonec vedlo k její porážce. Království bylo v roce 1946 nahrazeno republikou.

Geografický charakter a územní členění

Itálie leží na Apeninském poloostrově ze tří stran obklopená mořem. Celková délka pobřeží je asi 7600 km. Povrch poloostrova je převážně hornatý. Dominují Alpy, na severu přesahující 4000 m n. m. včetně nejvyšší hory Mont Blanc.

Celý poloostrov a největší středomořský ostrov Sicílii vyplňuje seismicky velmi aktivní pohoří Apeniny dosahující téměř 3000 m n. m. Častá jsou zemětřesení a erupce sopek Vesuv, Etna a sopek v souostroví Lipari.

Itálie se dělí na 20 oblastí, ty pak dále na 109 provincií.

Obyvatelstvo a náboženství

S téměř 60 milióny obyvatel patří Itálie k nejlidnatějším státům Evropy. Najdete zde mnoho měst s více než sto tisíci obyvateli, 3 města s více než miliónem obyvatel (Řím, Milán, Neapol).

V Itálii má největší podíl katolické obyvatelstvo (85-90%). Velký vliv má smozřejmě samotný Vatikán a osobnost papeže. Ostatní obyvatelé jsou většinou ateisté a jen malá část tvořená především přistěhovalci vyznává islám.

Převažující národnost je italská (94%), avšak někteří Italové pocházejí z jiného národa a mají jiný mateřský jazyk (Sardové, Rétorománi, Tyroláci, Provensálci). Přistěhovalci pocházejí především z bývalých kolonií a severoafrických zemí.

Itálie je velmi rozvinutý průmyslově-zemědělský stát s velkým rozdílem mezi průmyslovým severem a zemědělským jihem. Vyhlášené je strojírenství (společnost FIAT Holding – FIAT, Iveco, Ferrari, Lancia, Alfa Romeo, Maserati), dále pak průmysl elektrotechnický, chemický, textilní, papírenský, potravinářský, průmysl stavebních hmot a výroba železa a oceli.

Měnou je euro, do roku 2002 v Itálii platila italská lira.

Cestovní ruch

Itálie patří mezi turisticky nejnavštěvovanější státy světa. Mezi oblíbené cíle patří antické a středověké památky (Řím, Florencie, Benátky, Pisa), pláže (prakticky celé pobřeží), hory (významná střediska v Alpách – oblasti Dolomit a Julských Alp) i venkov (Umbrie, Toskánsko).

Lákadly jsou i lázně a rozličné filmové, hudební a výtvarné festivaly (Benátky, San Remo). V Itálii se nachází 43 kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO.


Footer image