Lyžování

Nástup:
calendar
Odjezd:
calendar
Počet osob:
minus plus
Cena za osobu / noc:

Stát / Oblast: 
plus
Středisko: 
plus
Typ ubytování: 
plus
Požaduji: 
plus Zrušit vše
Vyhledej

Kontaktujte nás

+420 775 999 955 » více

Kontaktujte nás:

Pro zobrazení všech kontaktů prosím klikněte

Důležité informace

Proč s námi

 • Zázemí stabilní společnosti
 • Rozsáhlá databáze ubytovacích kapacit všech typů
 • On-line rezervace a platba z domova
 • Více než 20 kriterií pro vyhledávání
 • Detailně zpracovaná nabídka s informacemi o okolí
 • Jedinečné vyhledávání přes mapu Google
 • Rozsáhlé fotogalerie ubytovacích jednotek
 • Široká nabídka slev (First minute, Last minute, Speciální nabídky)
 • Garance nejnižších cen
 • Pro rezervaci většinou stačí zaplatit zálohu
 • Dovolená na splátky
 • Slevy pro stálé zákazníky
 • Destinační stránky
 • Užitečné informace na cestu
 • Kromě předností nabízených objektů uvádíme i případné nedostatky
 • Důvěra klientů z 35 zemí
 • Jsme členem národních centrál cestovního ruchu ACČKA (CZ), SACKA ( SR), DRV (DE), PIT (PL).
 • Panoramatické záběry okolí

Bonus pro klienty:

Rakousko

Základní Informace

Republika Rakousko (německy Republik Österreich) je vnitrozemský stát umístěný ve střední Evropě. Na severní straně sousedí s Německem a Českou republikou, na jihu s Itálií a Slovinskem, na východní straně se Slovenskem a Maďarskem a na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem.

Rakousko tvoří 9 spolkových zemí, kterými jsou: Dolní Rakousy, Vídeň, Horní Rakousy, Salcbursko, Štýrsko, Burgenland, Korutany, Tyrolsko, Vorarlbersko. Tyto spolkové země se dále dělí na celkem 84 okresů a 15 statutárních měst.

Rakousko zaujímá plochu 83 871,1 km² a má přibližně 8 175 000 obyvatel, z nichž čtvrtina žije v hlavním městě Vídeň (Wien). Měnovou jednotkou je Euro (zkráceně EUR).

Rakouská státní vlajka se skládá ze tří vodorovných pruhů, kde prostřední je bílý a zbylé dva červené.

Členství Rakouska v mezinárodních organizacích

Rakousko je členem několika mezinárodních organizací, kterými jsou: OSN, Rada Evropy, EU, Schengenský prostor a Eurozóna.

Přírodní podmínky Rakouska

Rakouské klimatické podmínky vznikají smísením oceánského a kontinentálního klimatu, tzv. panonským klimatem. Toto klima se vyznačuje mrazivými zimami a horkými léty s nízkými srážkami. Tzv. alpínské klima způsobuje v horách silnější zimu než na níže položeném východě.

Přibližně dvě třetiny Rakouska jsou hornatého charakteru, na čemž mají zásluhu zejména Východní Alpy. Severně od Dunaje (v Horních a Dolních Rakousech) se nachází také část starého pohoří Českého masivu. Podél východní hranice se rozprostírá pohoří Malé Karpaty. Nejvyšší horou Rakouska je Grossglockner (3798 m n. m.).

Čtvrtinu území Rakouska tvoří nížiny a kopce, 43 % území pokrývají lesy. Na východní straně území se podél Dunaje rozkládají velké nížiny, jako Alpské předpolí a Vídeňská pánev s Moravským polem. Krajina Štýrska je díky podobnosti s italským Toskánskem označována jako Štýrská Toskána.

Velký význam mají také rakouská jezera, především jezera Korutanská a oblast Salzkammergut. Mezi nejznámější patří např. Wörthersee, Millstätter See, Ossiacher See a Weißensee. Největším jezerem je Neziderské jezero (315 km²) v Burgenlandu, které svými 33 % zasahuje do Maďarska. Dalšími velkými jezery Rakouska jsou Attersee (46 km²) a Traunsee (24 km²) v Horních Rakousech. Rakousku patří také malá část Bodamského jezera, které zaujímá plochu 536 km².

Rakouskem protékají dvě mohutné řeky, a to Dunaj a Rýn. Dunaj odvádí vodu z většiny území Rakouska do Černého moře, zbytek vody odvádí Rýn do Severního moře.

Dovolená v Rakousku

Mezi turisty hojně navštěvovaná a oblíbená města patří: Vídeň, Salzburg a Innsbruck, Zell am See a Kitzbühel. Rakousko nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých lokalit pro příjemně strávený čas po celý rok.

Rakousko je přímo rájem pro milovníky lyžování, snowboardingu a ostatních zimních sportů. Naleznete zde rozsáhlá světoznámá lyžařská střediska s kvalitně upravenými sjezdovými tratěmi, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře.

Všechna lyžařská střediska jsou ideálně vybavena pro lyžaře všech úrovní pokročilosti i rodiny s dětmi. Nádhernou rodinnou dovolenou můžete prožít například v lyžařském středisku Semmering.

V Rakousku si můžete zalyžovat i v létě, a to na některém z ledovců, např. Dachstein, Hintertux či Kitzsteinhorn.

V letních měsících nabízí Rakousko ideální podmínky pro pěší turistiku, horskou cyklistiku či relaxaci. Naleznete zde nespočet turistických i cyklistických tras, které Vás zavedou za přírodními i kulturními zajímavostmi v překrásné krajině. Navštívit můžete např. horská jezera, solné doly, hrady či zámky.

Interaktivní mapa

Rakousko - Oblasti

Lyžování - Státy


Footer image