Lyžování

Nástup:
calendar
Odjezd:
calendar
Počet osob:
minus plus
Cena za osobu / noc:

Stát / Oblast: 
plus
Středisko: 
plus
Typ ubytování: 
plus
Požaduji: 
plus Zrušit vše
Vyhledej

Kontaktujte nás

+420 775 999 955 » více

Kontaktujte nás:

Pro zobrazení všech kontaktů prosím klikněte

Důležité informace

Proč s námi

 • Zázemí stabilní společnosti
 • Rozsáhlá databáze ubytovacích kapacit všech typů
 • On-line rezervace a platba z domova
 • Více než 20 kriterií pro vyhledávání
 • Detailně zpracovaná nabídka s informacemi o okolí
 • Jedinečné vyhledávání přes mapu Google
 • Rozsáhlé fotogalerie ubytovacích jednotek
 • Široká nabídka slev (First minute, Last minute, Speciální nabídky)
 • Garance nejnižších cen
 • Pro rezervaci většinou stačí zaplatit zálohu
 • Dovolená na splátky
 • Slevy pro stálé zákazníky
 • Destinační stránky
 • Užitečné informace na cestu
 • Kromě předností nabízených objektů uvádíme i případné nedostatky
 • Důvěra klientů z 35 zemí
 • Jsme členem národních centrál cestovního ruchu ACČKA (CZ), SACKA ( SR), DRV (DE), PIT (PL).
 • Panoramatické záběry okolí

Bonus pro klienty:

Slovinsko

Základní Informace

Současná Republika Slovinsko je jedním z nástupnických států bývalé Socialistické federativní republiky Jugoslávie a díky své bohaté nabídce a vysoké kvalitě služeb oceňovaným cílem zahraničních turistů.

Členství v mezinárodních organizacích

Republika Slovinsko (Republika Slovenija) vznikla v roce 1991 a v současnosti je členem OBSE (od 24. 3. 1992), OSN (od 22. 5. 1992), Rady Evropy (od 14. 5. 1993), WTO (od 30. 7. 1995), EEA, NATO (od 29. 3. 2004), EU (od 1. 5. 2004), Eurozóny (od 1. 1. 2007), Evropské celní unie a Schengenského prostoru (od 21. 12. 2007) a OECD (od 21. 7. 2010). Jeho sousedy jsou Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko a Itálie.

Geografický charakter a územní členění

Slovinsko se nachází ve střední Evropě. Jeho pobřeží ležící u Jaderského moře se táhne přibližně 47 kilometrů od hranic s Itálií k Chorvatsku. Ve Slovinsku se střetávají čtyři významné evropské geografické regiony – Alpy, Dinárské hory, Panonská pánev a Středomoří.

Nejvyšší horou je Triglav se 2864 m n.m., průměrná nadmořská výška činí 556,8 metrů. Přestože leží při pobřeží Jaderského moře, podstatná část Slovinska se nalézá v povodí Černého moře.

Hlavním městem Slovinska je Lublaň ležící v regionu Kranjsko na řece Lublanici.

Jako tzv. "slovinské země" byly označovány Kraňsko (s centrem v Lublani), Štýrsko (s centrem ve Štýrském Hradci - Graz), Korutany (s centrem Celovci - Klagenfurt), Gorice a Gradiška (s centrem v Gorici), Terst, Istrie (s centrem v Pule) a Zámuří (s neoficiálním centrem v Murské Sobotě). Po první světové válce zůstala Slovincům jen v zásadě etnicky homogenní území Kraňska, Dolní Štýrsko a Zámuří, kde byla početná maďarská menšina.

Původní měnu, slovinský tolar nahradilo od 1.ledna 2007 euro. Pro vstup do země stačí občanům ČR platný občanský průkaz nebo cestovní pas (přesné informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky).

Obyvatelstvo a náboženství

V současnosti žije ve Slovinsku přibližně 2 mil. obyvatel. Z hlediska etnického složení mají většinu Slovinci (83,06 %), následují je Srbové (1,98 %), Chorvaté (1,81 %) a Bosňáci (1,1 %). Čechů žilo v době sčítání ve Slovinsku 273, Slováků 216.

Podle posledního sčítání lidu (2002) se k římskokatolické církvi přihlásilo 57,8 % obyvatel, evangelíků bylo 0,8 %, pravoslavných 2,3 %, muslimů 2,4 %, věřících, kteří se nehlásí k žádné církvi, bylo 3,5 %, ateistů bylo 10,1 % a Židů bylo ve Slovinsku 99.

Katolická tradice sahá ve Slovinsku až do osmého století, kdy proběhla druhá vlna christianizace (první proběhla v římské době). Ve čtyřicátých letech 16. století se zformoval první protestantský kroužek. Důraz na rodný jazyk způsobil, že právě v tomto období byla vydána první literární díla ve slovanském (slovinském) jazyce. Po roce 1590 zasáhla území dnešního Slovinska protireformace, většina obyvatelstva se poté vrátila ke katolictví.

Úředním jazykem je slovinština, používaným písmem latinka.

Cestovní ruch

Rozvoj cestovního ruchu nastal ve druhé polovině 19. století, kdy byla dostavěna železniční trať spojující Terst s podunajským vnitrozemím, a z počátku byl spojen především se sídly Bled a Postojna.

Klíčovým zákonem pro oblast cestovního ruchu je Zákon o podpoře rozvoje cestovního ruchu z prosince 2003. Hlavní národní turistickou organizací je Slovinská organizace cestovního ruchu (Slovenska Turistična Organizacija).

V současnosti území Slovinska stále častějí navštěvují také turisté z České republiky a mohou tak ocenit neuvěřitelně pestrou nabídku této malé země. Díky vyjímečným geografickým podmínkám na malém území najdete nádhernou alpskou přírodu, krasové oblasti, typické přímořské oblasti i rovinaté Zámuří.

Čeká Vás množství krásných měst, hradů, lázní a přírodních zajímavostí, to vše s typickou slovinskou pečlivostí a péčí upraveno přímo na míru návštěvníků. Přijeďte ochutnat výjimečná místní vína a kulinářské produkty, v posledních letech je mezi návštěvníky oblíbena zejména agroturistika.

Nespočet příležitostí však Slovinsko nabízí také milovníkům aktivní dovolené a to během celého roku. Vyhlášená lyžařská střediska Kranjska Gora a v oblasti Bovec, smaragdová řeka Soča, alpské vrcholy i vinařské stezky čekají na Vaši návštěvu.


Footer image